FC Barcelona w styczniu sprowadzi dwóch piłkarzy?
04.11.2020

FC Barcelona dokona wzmocnień w zimowym oknie transferowym? Z medialnych doniesień wynika, że do klubu mogą wkrótce trafić Eric Garcia i Memphis Depay.

Zmiany w klubie

Wokół “Blaugrany” jest ostatnio dużo zawirowań. W ubiegłym tygodniu do dymisji podał się dotychczasowy prezydent klubu, Josep Maria Bartomeu. Jednym z kandydatów na jego następcę jest pełniący w przeszłości tę funkcję Joan Laporta, który już zapowiedział, że w razie wygranych wyborów, pozyska z Bayernu Davida Alabę.

Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy zmienią się władze w klubie. Dlatego obecny zarząd szuka sposobów na to, aby wzmocnić zespół, który ostatnio kiepsko spisuje się w lidze. W poniedziałek doszło do zebrania, podczas którego omówiono kilka decyzji na temat przyszłości klubu.

Dwa transfery w styczniu?

FC Barcelona jeszcze w styczniu może nieco namieszać na rynku transferowym. Z doniesień wynika, że obecny zarząd pragnie pozyskać zimą piłkarzy, których nie udało się ściągnąć latem. Na Camp Nou mieliby trafić Memphis Depay oraz Eric Garcia.

Na razie FC Barcelona nie chce jednak podejmować wiążących decyzji. Głównym powodem są bowiem problemy finansowe klubu z Katalonii. Ruchy transferowe zależą więc od oszczędności wygenerowanych przez “Dumę Katalonii”.