Stal Mielec rozegra mecz ligowy mimo przypadków Covid-19?

Stal Mielec poinformowała, że w zespole wykryto sześć przypadków zakażeń koronawirusem. Sobotni mecz podopiecznych Dariusza Skrzypczaka z Wartą Poznań ma jednak dojść do skutku.

Koszmarna seria Stali

Po ośmiu kolejkach Stal Mielec zajmuje 14. miejsce w lidze z pięcioma punktami na koncie. Październik był dla zespołu szczególnie nieudany – beniaminek przegrał wszystkie trzy spotkania. Najpierw uległ na wyjeździe Podbeskidziu 0:1, potem Wiśle Kraków u siebie 0:6, natomiast w ostatnim meczu przegrał z Rakowem 1:2.

Mecz się odbędzie mimo zakażeń?

Przed sobotnim meczem z Wartą podopieczni Dariusza Skrzypczaka zmagają się z kolejnymi problemami. Trener nie będzie miał do dyspozycji sześciu piłkarzy, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

W ostatnich dniach u sześciu zawodników drużyny PGE FKS Stali Mielec zdiagnozowano niepokojące objawy związane z pogorszeniem stanu zdrowia. Osoby te zostały natychmiastowo odizolowane od reszty drużyny i przeszły badania wymazowe pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2. Wszystkie pobrane próbki dały wynik pozytywny – poinformował klub na oficjalnej stronie.

W tym sezonie zdarzało się już wiele sytuacji, gdy mecze drużyn były odwołane z powodu zakażeń. Mecz Stali z Wartą mimo pozytywnych wyników testów w zespole gospodarzy odbędzie się jednak zgodnie z planem.