Wymowna reakcja Lewandowskiego na pytanie o taktykę na mecz z Włochami

15.11.2020
Ostatnia aktualizacja 27 czerwca, 2023 o 14:37

Robert Lewandowski nie miał możliwości wpłynięcia na losy spotkania z Włochami. Podczas pomeczowej rozmowy z kapitanem reprezentacji Polski po pytaniu o taktykę zapadła niezręczna cisza.

Wyraźna porażka z Włochami

Reprezentacja Polski w niedzielnym meczu przegrała z Włochami 0:2, lecz był to minimalny wymiar kary. Można powiedzieć, że nic – poza bramkarzem – nie funkcjonowało na boisku tak, jak należy. Dowodem na to jest choćby zablokowanie Roberta Lewandowskiego, ale także skrzydłowych przez Squadra Azzurra.

Pytanie o taktykę zaskoczyło Lewego

Kapitan reprezentacji Polski w rozmowie dla TVP Sport po meczu Włochy-Polska został zapytany o taktykę Jerzego Brzęczka na ten mecz. Wtedy zapadła niezręczna, ośmiosekundowa cisza.

Potem piłkarz nieco okrężnie odpowiedział na pytanie Jacka Kurowskiego.

Przygotowując się do tego meczu wiedzieliśmy, że musimy spróbować zaatakować, przy piłce się bardziej utrzymać. Co innego jednak w teorii, a co innego w praktyce. Na pewno przed nami dużo do poprawy – powiedział kapitan reprezentacji Polski w rozmowie dla TVP Sport.

Nic dziwnego, że Robert Lewandowski odpowiedział właśnie w taki sposób. Na boisku nie było widać żadnych założeń taktycznych, z czego piłkarz Bayernu mógł zdawać sobie sprawę.