Lionel Messi zabrał głos w sprawie niedoszłego odejścia i transferu do USA

Lionel Messi udzielił głośnego wywiadu Jordiemu Evole z “La Sexta”. Piłkarz nie zdradził szczegółów na temat swojej przyszłości, aczkolwiek zabrał głos w kilku innych sprawach.

Odejście Messiego realnym scenariuszem

Chociaż jeszcze niedawno nikt by o tym nie powiedział na głos, odejście Lionela Messiego z Barcelony wydaje się coraz bliższe. Argentyńczyk zresztą już w letnim oknie transferowym wyznał, że zamierza opuścić “Dumę Katalonii”, aczkolwiek ostatecznie zdecydował się na pozostanie w klubie.

W rozmowie z Jordim Evole Lionel Messi zdradził, dlaczego w sierpniu zadeklarował chęć odejścia. Skrytykował przy tym podejście byłego prezydenta klubu, Josepa Bartomeu.

Trudno było mi podjąć decyzję o odejściu z klubu mojego życia, ale czułem, że pewien cykl dobiegł końca. Potrzebowałem zmiany. Przez wiele miesięcy powtarzałem prezydentowi Bartomeu, że chciałbym odejść. A on mnie nie traktował poważnie – wyznał Argentyńczyk.

“Zawsze marzyłem o grze w USA”

Piłkarz, mimo nalegań dziennikarza, nie zdradził gdzie zagra bądź chciałby zagrać w przyszłym sezonie. Przyznał jednak, że w przyszłości chciałby spróbować swoich sił w… USA.

Zawsze marzyłem o życiu i grze w Stanach Zjednoczonych. To byłoby wspaniałe doświadczenie – dodał Messi.

Brak szans na transfer Neymara do Barcelony?

Argentyńczyk zabrał również głos w sprawie możliwości transferu Neymara do Barcelony. 33-latek stwierdził, że taka opcja jest nierealna z powodu problemów finansowych “Blaugrany”.

Zrealizowanie tego transferu byłoby bardzo trudnym zadaniem. Barcelona nie ma pieniędzy na transfery wielkich piłkarzy – skwitował Lionel Messi.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO