Alan Uryga wraca do Krakowa. Piłkarz latem zasili Wisłę

Alan Uryga wkrótce wróci do Wisły Kraków. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, piłkarz podpisał kontrakt z “Białą Gwiazdą”, który będzie obowiązywał od lipca.

Przygoda z “Nafciarzami” dobiega końca

Alan Uryga występuje w Wiśle Płock od 2017 roku, gdy odszedł za darmo z Wisły Kraków. Od tamtej pory piłkarz jest jedną z kluczowych postaci zespołu “Nafciarzy”. Przez cztery lata w Płocku 26-latek wystąpił w 106 meczach, w których zanotował 15 goli i sześć asyst. Aktualnie, z trzema bramkami na koncie jest najlepszym strzelcem zespołu w sezonie 2020/2021.

Kontrakt Urygi z Wisłą Płock wygasa z końcem obecnych rozgrywek. Dlatego też od jakiegoś czasu pojawiały się spekulacja na temat przyszłości piłkarza. Mówiło się jednak od początku, że to “Biała Gwiazda” jest głównym zainteresowanym pozyskaniem 26-latka.

Powrót po czterech latach

Jak się okazało, plotki znalazły swoje przełożenie w rzeczywistości. Wisła Kraków poinformowała, że Alan Uryga dołączy do zespołu w letnim oknie transferowym na zasadzie wolnego transferu. Piłkarz związał się z “Białą Gwiazdą” na kolejne pięć lat.

To kolejne letnie wzmocnienie Wisły Kraków. Wcześniej klub podpisał kontrakty z Mateuszem Młyńskim z Arki Gdynia i Hubertem Sobolem z Lecha Poznań.