Oficjalnie: Marcin Bułka na kolejnym wypożyczeniu

Marcin Bułka przez najbliższe pół roku będzie występować w Ligue 2. Piłkarz trafiał na zasadzie wypożyczenia do ostatniego w lidze Chateauroux.

Nieudany pobyt w Hiszpanii

Marcin Bułka nie miał perspektyw na występy w barwach Paris Saint-Germain. Dlatego jeszcze w letnim oknie transferowym bramkarz trafił na wypożyczenie do hiszpańskiej Cartageny. 21-latek nie będzie jednak dobrze wspominać czasu spędzonego na zapleczu La Ligi. Młodzieżowy reprezentant Polski zagrał w Hiszpanii tylko w czterech meczach, w których pokonano go siedmiokrotnie.

Pod koniec pobytu w Cartagenie Marcin Bułka pełnił rolę trzeciego bramkarza. Przegrał rywalizację zarówno z Markiem Martinezem, jak i Leandro Chichizolą, który ostatnio trafił do klubu z Getafe. Dlatego jego wypożyczenie 21-latka zakończyło się jeszcze w styczniu.

Trudne wyzwanie Marcina Bułki

Resztę sezonu Bułka spędzi w Chateauroux. Zespół jest aktualnie czerwoną latarnią Ligue 2, z najmniejszą liczbą zdobytych i największą straconych goli. Należy również dodać, że zespół nie wygrał od jedenastu spotkań, a ostatnie czyste konto zanotował jeszcze na początku października. Niewątpliwie wyzwanie powinno okazać się wymagające dla młodzieżowego reprezentanta.