Andre Villas-Boas podał się do dymisji podczas konferencji prasowej

Andre Villas-Boas podczas wtorkowej konferencji zaskoczył wszystkich fanów Olympique Marsylia. Trener zdecydował się podać do dymisji, a przyczyną tej decyzji miał być niedawny transfer.

Po podium nadszedłprzeciętny sezon

Portugalczyk jest szkoleniowcem drużyny z Marsylii od ponad półtora roku. Przez ten czas trener poprowadził zespół w 60 meczach. Największym sukcesem jego podopiecznych jest drugie miejsce w lidze w poprzednim sezonie. Dzięki temu Olympique zagrał w Lidze Mistrzów, gdzie ostatecznie zajął czwarte miejsce w grupie.

W tym sezonie nowy zespół Arkadiusza Milika spisuje się dość przeciętnie w lidze. Aktualnie zespół znajduje się na dziewiątej pozycji i do podium traci 13 punktów. W środowym meczu drużyna zmierzy się z Lens.

“Nie byłem świadomy transferu”

Podczas konferencji przed ligowym starciem, Andre Villas-Boas zaskoczył wszystkich. Portugalczyk poinformował o rezygnacji ze stanowiska trenera l’OM. Szkoleniowiec miałby się pożegnać z klubem po spotkaniu z Lens.

Co było powodem takiej decyzji byłego trenera Chelsea i Tottenhamu? Andre Villas-Boas przyznał, że wpływ na to miał transfer Oliviera Ntchama, którego nawet nie był świadomy.

Nie podjąłem tej decyzji, nie było go na mojej liście. Ntcham to piłkarz, któremu odmówiłem. Nie byłem świadomy transferu. Dowiedziałem się o nim ze strony internetowej Marsylii po obudzeniu się. Zrezygnowałem z posady, bo nie zgadzam się z polityką transferową klubu – przyznał Portugalczyk podczas konferencji