Damian Kądzior opuścił plac gry na noszach podczas meczu ligowego

08.03.2021

Damian Kądzior nie zaliczy poniedziałkowego meczu ligi tureckiej do udanych. Reprezentant Polski opuścił boisko na noszach w drugiej połowie spotkania.

Trudne początki w Turcji

Były piłkarz Dinama Zagrzeb trafił do hiszpańskiego Eibaru. Piłkarz nie mógł liczyć jednak na regularne występy w nowym zespole i jego zimowe wypożyczenie wydawało się formalnością. Ostatecznie reprezentant Polski powędrował na pół roku do tureckiego Alanyasporu z myślą o częstszych występach.

Damian Kądzior do tej pory wystąpił w dziesięciu meczach w tureckim klubie. W większości z nich wchodził z ławki na ostatnie minuty, aczkolwiek ostatnio zagrał 90 minut w meczu ligowym z Goztepe. Również pojedynek z Trabzonsporem 28-latek rozpoczął w wyjściowej jedenastce.

Kontuzja w meczu z Trabzonsporem

Poniedziałkowy mecz Damian Kądzior nie okazał się dla piłkarza najbardziej udany. Z jednej strony jego zespół pokonał bardziej utytułowanego rywala 3:1, aczkolwiek piłkarz musiał opuścić boisko w 62. minucie. 28-latek doznał kontuzji po faulu od tyłu Edgara Ie i pięć minut po incydencie musiał zejść z placu gry na noszach.

Na razie nie wiadomo, co ze zdrowiem piłkarza. Cała sytuacja wskazuje jednak na to, że kontuzja może okazać się poważna.