Łukasz Fabiański na dłużej w West Hamie. Nagroda za dobre występy!

Łukasz Fabiański przedłużył kontrakt z West Hamem. Reprezentant Polski związał się z londyńskim klubem umową do końca sezonu 2021/2022.

Trzy lata w West Hamie

Łukasz Fabiański występuje w West Hamie od 2018 roku, dokąd trafił z ówczesnego spadkowicza Premier League, Swansea. Od samego początku golkiper grał regularnie w pierwszym składzie. Przez ten czas 35-latek wystąpił w 90 meczach, w których 23 razy zachował czyste konto.

Dobra postawa West Hamu w tym sezonie to również zasługa polskiego bramkarza. Łukasz Fabiański opuścił tylko dwa z 25 spotkań z powodu kontuzji. Chociaż zdarzało mu się kilka mniej udanych występów, z reguły bronił pewnie, czego dowodem jest liczba dziewięciu czystych kont w sezonie. W tej chwili jego zespół zajmuje piąte miejsce w lidze, gromadząc 48 punktów. “Młoty” mają na koncie jednak jeden mecz mniej niż czwarta Chelsea, która zgromadziła dwa punkty więcej.

“Jestem bardzo szczęśliwy”

Z końcem obecnego sezonu wygasał dotychczasowy kontrakt Fabiańskiego. Od początku roku mówiło się jednak o tym, że golkiper niebawem przedłuży swoją umowę. Koniec końców, tak się stało. Reprezentant Polski związał się z West Hamem kontraktem do 2022 roku. Z naszych informacji wynika, że bramkarz otrzymał podwyżkę w nagrodę za dobre występy w barwach West Hamu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że sprawa została sfinalizowana, jednocześnie jestem wdzięczny klubowi za okazane zaufanie. Chcę nadal kontynuować dobrą pracę dla drużyny, klubu i kibiców — powiedział piłkarz dla oficjalnej strony klubu.