Oficjalnie: Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha Poznań

Dariusz Żuraw oficjalnie zakończył swoją pracę w Lechu Poznań. Szkoleniowiec prowadził zespół “Kolejorza” przez dwa lata.

Wicemistrzostwo i faza grupowa Ligi Europy

Dariusz Żuraw pełnił funkcję trenera Lecha Poznań od 31 marca 2019 roku. Początkowo był w “Kolejorzu” trenerem tymczasowym, aczkolwiek po jakimś czas klub zaproponował mu stałą współpracę. Najlepszy w wykonaniu jego podopiecznych był poprzedni sezon ligowy – wówczas poznaniacy zajęli drugie miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Z kolei na początku obecnych rozgrywek “Kolejorz” pod wodzą 48-letniego trenera awansował do fazy grupowej Ligi Europy.

Koniec przygody Żurawia z Lechem

Wyniki ligowe Lecha Poznań w tym sezonie pozostawiały jednak wiele do życzenie, patrząc na wcześniejsze występy. Dariusz Żuraw jeszcze niedawno zapewniał, że jego zespół wciąż zamierza walczyć o grę w następnych europejskich rozgrywkach. “Kolejorz” jednak najpierw odpadł z Pucharu Polski, a już siedem kolejek przed końcem stracił nawet matematyczne szanse na mistrzostwo. W tej chwili zespół zajmuje dopiero 10. miejsce, gromadząc 29 punktów.

Ostatecznie Dariusz Żuraw pożegnał się z posadą trenera Lecha Poznań. Czarę goryczy przelała sobotnia porażka z Cracovią, dla której było to pierwsze zwycięstwo w tym roku.

Trenerze, dziękujemy za zaangażowanie i pracę wykonaną przez dwa lata oraz za piękną europejską przygodę, życzymy powodzenia! – napisał klub w komunikacie w mediach społecznościowych.

Fot. Przemysław Szyszka, lechpoznan.pl

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO