Sir Alex Ferguson o Superlidze: “Odejście od tradycji”

19.04.2021

Sir Alex Ferguson zabrał głos w sprawie założenia Superligi. Legendarny trener Manchesteru United wypowiedział się krytycznie na temat nowych rozgrywek.

Ferguson krytykuje Superligę

Szkot jest bez wątpienia postacią, która stworzyła potęgę Manchesteru United na przełomie XX i XXI wieku. Sir Alex Ferguson jako trener “Czerwonych Diabłów” zdobył z zespołem m.in. 13 mistrzostw Anglii i dwa Puchary Ligi Mistrzów. Pod jego wodzą klub stał się najbardziej utytułowanym w historii angielskiego futbolu.

Manchester United jest jednym z współzałożycieli Superligi, której rozgrywki mają rozpocząć się już w sierpniu tego roku. W turnieju weźmie udział 15 największych klubów Europy oraz pięć, które otrzymają zaproszenie. Można więc powiedzieć, że kluby zmonopolizują piłkarski rynek, zarabiając przy tym ogromne pieniądze.

Głos w sprawie powstania rozgrywek zabrał sir Alex Ferguson. Szkot przyznał, że nie popiera nowo wdrożonego przez europejskich gigantów pomysłu.

SuperLiga to odejście od siedemdziesięcioletniej tradycji europejskiego futbolu klubowego – przyznał legendarny trener cytowany przez agencję Reuters.

„To były wyjątkowe noce”

W rozmowie Ferguson odniósł się także do swojej kariery piłkarskiej i trenerskiej. Przyznał, że przeszedł drogę z prowincjonalnego futbolu w Dunfermline na najwyższy poziom – do Manchesteru United, z którym osiągał wielkie sukcesy.

Podczas mojej kadencji w Manchesterze United zagraliśmy w czterech finałach Ligi Mistrzów i zawsze to były wyjątkowe noce – dodał były szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów”.

Szkot przyznał, że nie chce się wypowiadać na temat udziału Manchesteru United w nowych rozgrywkach. Jego wypowiedzi dotyczące Superligi były jednak utrzymane w krytycznym tonie. Podobnie o tworze założonym przez europejskich potentatów wypowiadali się także m.in. Gary Neville, Rio Ferdinand czy Bacary Sagna.