Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 🇵🇱 Typy, kursy (20.04.2021)

20.04.2021

Pogoń Szczecin we wtorkowym spotkaniu zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Czy “Portowcy” po raz kolejny zbliżą się do Legii?

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze zapowiedź

Wydawało się, że podopieczni Kosty Runjaicia już trzy kolejki temu stracili szanse na mistrzostwo po przegranej z Legią. Ostatnio jednak Legioniści tracą punkty, dlatego “Portowcy” wciąż są w grze. Po dwóch zwycięstwach zespół ze Szczecina zajmuje drugie miejsce w lidze, gromadząc 47 punktów – o sześć oczek mniej niż drużyna z Warszawy.

Tymczasem zabrzanie wciąż nie mogą wygrać. Podopieczni Marcina Brosza w czterech poprzednich meczach zdobyli zaledwie dwa punkty. W spotkaniu ze Śląskiem gra zabrskiej drużyny może być jednak dobrym prognostykiem. Aktualnie zespół znajduje się na dziewiątej pozycji, z 33 punktami na koncie.

Ostatnie dwa starcia zespołów kończyły się triumfami zabrzan – kolejno 3:1 i 2:1. Z drugiej strony Górnik nie wygrał w Szczecinie już od czterech lat. Co nas czeka tym razem?

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze kursy

Faworytem bukmacherów jest drużyna gospodarzy. Kurs na jej zwycięstwo wynosi 2.05, natomiast ich rywali 4.15. Z kolei szanse na remis oceniono na 3.10.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze fakty meczowe

  • Górnik nie wygrał od 14 marca, czyli spotkania ligowego z Zagłębiem Lubin.
  • Pogoń w ostatnich dwóch meczach wygrała 2:0.
  • Górnik zdecydowanie częściej szuka swoich szans po rzutach rożnych.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze typy

“Portowcy” w poprzednich dwóch meczach nie tracili gola, czego można się spodziewać również w starciu ze słabo spisującym się w ofensywie Górnikiem. Faworytem do gola jest tutaj Michał Kucharczyk, który w pięciu poprzednich spotkaniach zdobył trzy bramki.

Pogoń – Górnik | Typ: Pogoń nie straci gola @2.32 STS

Pogoń – Górnik | Typ: Michał Kucharczyk strzeli @3.75 STS