Lech Poznań – Lechia Gdańsk 🇵🇱 Typy, kursy (20.04.2021)

Lech Poznań w 26. kolejce PKO Ekstraklasy zmierzy się z Lechią Gdańsk. Czy drugi mecz pod wodzą Macieja Skorży okaże się dla Lechitów bardziej udany niż pierwszy?

Lech Poznań – Lechia Gdańsk zapowiedź

W minionej kolejce na ławkę trenerską “Kolejorza” po ponad pięciu latach wrócił Maciej Skorża. Pod wodzą nowego trenera w grze Lechitów wciąż jednak nie widać pozytywów. “Duma Wielkopolski” ostatnio przegrała z Lechią 1:3 i wciąż znajduje się na jedenastej pozycji, z 30 punktami na koncie.

Tymczasem podopieczni Piotra Stokowca ostatnio mogli zrobić krok do gry w europejskich pucharach. Zespół jednak zremisował 2:2 z Piastem Gliwice i zajmuje piątą lokatę, gromadząc 38 punktów. W trzech ostatnich meczach Lechiści nie przegrali ani razu, aczkolwiek dwa z tych spotkań to remisy. Dlatego optymizm w szeregach gdańszczan jest raczej umiarkowany.

Po raz ostatni Lechia wygrała w ekstraklasie z “Kolejorzem” w 2019 roku. Czy gdańszczanie przerwą swoją ligową serię z drużyną z Poznania?

Lech Poznań – Lechia Gdańsk kursy

Bukmacherzy przewidują w tym starciu triumf gospodarzy. Szanse na to zdarzenie oceniono na 2.05, natomiast ich rywali na 3.75. Z kolei kurs na remis wynosi 3.40.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk fakty meczowe

  • “Kolejorz” nie wygrał oficjalnego meczu od 7 marca.
  • Lechia nie przegrała od 19 marca.
  • Gdańszczanie są bardziej skuteczni na wyjazdach w pierwszej połowie.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk typy

W tym starciu można się spodziewać goli z obu stron. Warto wziąć tu jednak pod uwagę, że na wyjazdach Lechiści ostatnio częściej zdobywają bramki przed przerwą.

Lech – Lechia | Typ: Obie drużyny strzelą @1.81 STS

Lech – Lechia | Typ: Lechia strzeli gola w pierwszej połowie @2.46 STS

Fot. lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO