Oficjalnie: Porto gospodarzem finału Ligi Mistrzów

13.05.2021

Najbliższy finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Porto. Tym samym po raz drugi z rzędu najważniejszy mecz sezonu europejskiej piłki odbędzie się w Portugalii.

Początkowo gospodarzem finału Ligi Mistrzów miał być Atatürk Olympic Stadium w Stambule. Sytuacja pandemiczna w Turcji nie gwarantowała jednak rozegrania meczu przy udziale kibiców, dlatego UEFA podjęła decyzję o zmianie. Z inicjatywą wobec takiej sytuacji wyszli Anglicy, na początku swój stadion zaproponowała Aston Villa, a później mecz miał odbyć się na Wembley. Ta opcja jednak upadła.

Finał znowu w Portugalii

Ostatecznie finał Ligi Mistrzów po raz drugi z rzędu odbędzie się w Portugalii. Tyle tylko, że nie w Lizbonie – tak jak w zeszłym roku, tylko w Porto. Tym samym będzie to pierwszy mecz tej rangi na Estadio do Dragao. Wcześniej arena gościła w 2004 uczestników Mistrzostw Europy.

Już wiadomo, że na mecz będzie mogło wejść po sześć tysięcy fanów obu zespołów. Na razie UEFA nie poinformowała jeszcze o zasadach możliwości wstępu dla szerszej publiczności. Decyzja zostanie podjęta po rozmowach z portugalskimi władzami.