Pechowe Napoli. Piotr Zieliński i spółka nie zagrają w Lidze Mistrzów!

23.05.2021

Napoli przed ostatnią kolejką było na drodze do gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Podopieczni Gennaro Gattuso zremisowali jednak z Hellasem Verona 1:1 i będą musieli się zadowolić Ligą Europy.

Pech w ostatniej kolejce

Przed finałową kolejką Serie A drużyna z Neapolu zajmowała czwarte miejsce w lidze. Pozycja podopiecznych Gennaro Gattuso nie była jednak silna – musieli bowiem wygrać z Hellasem, aby utrzymać się nad Juventusem, który w niedzielny wieczór mierzył się z Bologną. Chociaż w starciu z zespołem z Werony Napoli było faworytem, wciąż wszystko mogło się zdarzyć.

Niedzielne wyniki ułożyły się jednak totalnie na niekorzyść “Azzurrich”. Juventus już na samym początku pojedynku z Bologną wykazał aspiracje do gry w pucharach, a w całym spotkaniu pokonali rywali aż 4:1. Z kolei Milan pokonał Atalantę 2:0, zapewniając sobie wicemistrzostwo Włoch. Tymczasem Napoli przez moment nawet było bliskie “czwórki”, ale no cóż, nie wyszło.

W 60. minucie wynik otworzył Amir Rrahmani. Wydawało się wówczas, że Napoli nie wypuści z rąk trzech punktów. Dziewięć minut później jednak wyrównał Davide Faraoni i tym sposobem zaczęły się schody podopiecznych Gattuso. Chociaż piłkarze z Neapolu w drugiej połowie byli stroną przeważającą, nie udało im się zadać ciosu na wagę gry w Lidze Mistrzów.