Hansi Flick nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec!

Hansi Flick zostanie następcą Joachima Loewa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec. Dotychczasowy trener Bayernu obejmie niemiecką kadrę po Euro 2020.

Już w kwietniu Hansi Flick podjął decyzję o odejściu z Bayernu Monachium po zakończeniu sezonu. Chociaż trener nie powiedział tego wprost, miały przesądzić o tym kroku jego relacje z dyrektorem sportowym klubu, Hasanem Salihamidziciem. Już po przegranym dwumeczu z PSG szkoleniowiec miał podać się do dymisji. Niedawno Bawarczycy poinformowali, że Flicka na stanowisku zastąpi Julian Nagelsmann.

Nowe wyzwanie Flicka

Od tamtej pory pojawiało się wiele pogłosek na temat przyszłości niemieckiego szkoleniowca. Chociaż łączono go z kilkoma europejskimi gigantami, spodziewano się najbardziej przejęcia przez niego reprezentacji Niemiec. Joachim Loew bowiem już wcześniej przyznał, że po Euro 2020 odchodzi z dotychczasowej pracy, mimo że jego kontrakt wygasa dopiero rok później.

Jak się okazało, pogłoski znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Hansi Flick we wtorek spotkał się we Frankfurcie z przedstawicielami niemieckiej federacji i podpisał trzyletnią umowę. Tym samym, były trener Bayernu poprowadzi kadrę na Mundialu 2022 i Euro 2024.