Zbigniew Boniek kibicował rywalowi Huberta Hurkacza
09.07.2021

Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie półfinałowego meczu Wimbledonu. Prezes PZPN-u przyznał, że kibicuje rywalowi Huberta Hurkacza, Matteo Berrettiniemu.

Zbigniew Boniek nie ukrywa, że interesuje się tenisem. Dowodem na to były jego wypowiedzi w mediach społecznościowych po meczach Igi Świątek. Zresztą można powiedzieć, że prezes PZPN-u ma rodzinne powiązania ze światem tenisa. Jego zięciem jest bowiem trener Vincenzo Santopadre, który prowadzi Matteo Berrettiniego.

W piątek 25-letni włoski tenisista zmierzy się jednak z Polakiem. Hubert Hurkacz pokonał bowiem w ćwierćfinale Wimbledonu Rogera Federera, dzięki czemu awansował do kolejnej rundy. Można więc się domyślać, że Zbigniew Boniek może mieć dylemat co do tego, komu kibicować w tym pojedynku.

Boniek kibicował Włochowi

W rozmowie na antenie Polsatu Sport prezes PZPN-u zapytany o to, komu będzie kibicować w półfinale wyznał, że ze względu na rodzinne koligacje z trenerem, będzie kibicować Berrettiniemu. Podzielił się jednak historią, gdy pomógł Hubertowi Hurkaczowi znaleźć miejsce treningowe w Rzymie.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Matteo Berrettiniego. Włoch pokonał Hubera Hurkacza w czterech setach (6:3, 6:0, 6:7, 6:3) i zameldował się w finale rozgrywek.