Ranking FIFA: Polska znowu leci w dół
12.08.2021

Czasy, gdy byliśmy wysoko w rankingu FIFA już chyba bezpowrotnie minęły. Po Euro 2020 przyszła pora na pierwsze notowanie. Tym razem kadra Paulo Sousy zameldowała się na 27. miejscu w zestawieniu. To spadek o sześć pozycji względem ostatniego notowania.

Poprzednia aktualizacja miała miejsce jeszcze przed wielkimi turniejami w Europie oraz Ameryce Południowej. Wówczas Polska zajmowała 21. miejsce, otwierając trzecią dziesiątkę rankingu. Teraz jednak po nieudanym Euro musiał nas czekać spadek. Co ciekawe to powrót na miejsce z notowania, które miało miejsce tuż przed… Euro 2016.

Najwyższą lokatą Polacy mogli cieszyć się latem 2017 roku. Wówczas notowanie 10 sierpnia dawało nam 5. miejsce na świecie! Obecność dziesiątce trwała ponad rok, aż do mundialu w Rosji. Po nim spadek na 13. miejsce i od tamtej pory powoli kierunek w dół rankingu.

Bez zmian na górze

Mimo że tego lata Włochy i Argentyna wygrały wielkie imprezy, to nadal nie są nawet na podium! Przed Euro i Copa America zajmowali odpowiednio siódme i ósme miejsce. Squadra Azzura i Albicelestes awansowali po dwie lokaty. Na prowadzeniu nadal pozostaje Belgia. Za nimi Brazylia, Francja oraz Anglia. Po duecie zwycięzców turniejów, w dziesiątce, są jeszcze: Hiszpania, Portugalia, Meksyk i USA.

Polska jest drugim najlepszym zespołem spośród swoich grupowych rywali w walce o Katar 2022. Następnie są Węgrzy na 37 miejscu. Albania jest 69., Andora 156., zaś San Marino na szarym końcu – 209. lokata, czyli przedostatnia. Za nimi jedynie federacji Anguilli z Oceanii.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO