Legia Warszawa wciąż liderem. Sytuacja w grupie C Ligi Europy

21.10.2021

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Napoli 3:0 w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Mimo porażki mistrzowie Polski pozostają liderem grupy C.

Rezultat czwartkowego pojedynku sprawił jednak, że sytuacja w tabeli grupy C stała się teraz o wiele bardziej wyrównana. W grze o awans do kolejnej fazy rozgrywek pozostają wciąż wszystkie występujące w niej drużyny.

Napoli dopięło swego

Mecz w Neapolu, tak jak można było przypuszczać, toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy zdominowali Legię w posiadaniu piłki i stworzyli o wiele więcej sytuacji na zdobycie gola. Zawodnicy włoskiej drużyny długo nie potrafili jednak pokonać Cezarego Miszty.

Gdy wydawało się już, że Legionistom może udać się wywieźć z Neapolu cenny remis, gospodarze w 76. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Lorenzo Insigne. Po kolejnych 4 minutach było już 2:0 po bramce Victora Osimhena. Wynik spotkania na 3:0 w doliczonym czasie gry ustalił Matteo Politano.

W drugim meczu grupowych rywali Legii rozegranym w środę, Leicester City pokonało na wyjeździe Spartak Moskwa 4:3. Sytuacja w tabeli grupy C po trzeciej serii gier przedstawia się teraz następująco: