Nawałka: Jesteśmy optymalnie przygotowani do mistrzostw
19.06.2018
Ostatnia aktualizacja 13 lipca, 2018 o 12:13

We wtorek reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Rosji. – Senegal to wyrównany zespół. Ten mecz będzie trudny, ale wierzymy, że to my będziemy drużyną, która będzie lepsza o jedną bramkę – stwierdził Adam Nawałka.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej selekcjoner przyznał, że grupa, w której znalazła się reprezentacja Polski, jest wyrównana. – Poziom bardzo wysoki, czołowe drużyny z różnych kontynentów. Mecze będą bardzo emocjonujące. Senegal potrafi doskonale odnaleźć się w szybkich atakach, posiada bardzo groźnych piłkarzy, ale zawodnicy tej drużyny umieją też znakomicie bronić. To bardzo wyrównany zespół i czeka nas trudny mecz, choć oczywiście wierzymy, że okażemy się lepsi – przyznał Nawałka.

Nawałka dobrze widzi naszą grę

Dodał, że ma pomysł na ten mecz. – Nie będę zdradzał szczegółów. Jestem pewien, że optymalnie przygotowaliśmy się do tego pierwszego meczu. Ale oczywiście to boisko wszystko zweryfikuje. To spotkanie może być kluczowe. Trzeba jednak pamiętać, że choć jest to bardzo ważne starcie, mistrzostwa świata nie kończą się na pierwszym meczu – zaznaczył selekcjoner.

Polska jest gotowa na pierwsze spotkanie w mistrzostwach. – Wiadomo, że po ciężkich treningach pierwsze dni są zawsze trudne. Między innymi ta słabsza dyspozycja fizyczna była widoczna w meczu z Chile, ale wszystko wróciło do normy. Odpowiednie zajęcia, treningi i mogę teraz powtórzyć, że jesteśmy optymalnie przygotowani do mistrzostw – zapewnił Nawałka. Nie powiedział natomiast, czy już w piewrszym spotkaniu zagra Kamil Glik. – Kamilowi przytrafiła się bardzo poważna kontuzja i nie wiadomo czy będzie do dyspozycji od pierwszego meczu. Dzisiaj wychodzi na trening i zobaczymy, jak będzie się czuł. Decyzję podejmiemy dzisiaj – powiedział Nawałka.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO