Barcelona daje kolejny koncert! 4:2 w Neapolu i melduje się w 1/8 finału Ligi Europy!

24.02.2022

Barcelona w kilka dni dała popis na dwóch legendarnych stadionach. Najpierw 4:1 w Walencji, dzisiaj 4:2 w Neapolu. Triumf nad czołowym zespołem Serie A dał awans do kolejnej rundy Ligi Europy. Podopieczni Xaviego pokazali znowu, że potrafią grać na topowym poziomie.

Wszystko rozpoczęło się od transparentu „Stop War” trzymanego przez piłkarzy obu klubów. Warto dodać, że w tle stali… rosyjscy sędziowie, którzy nie dołączyli do zdjęcia. Gdy mecz ruszył, Barcelona szybko objęła prowadzenie. Rzut rożny dla Napoli, złe podanie Lorenzo Insigne do Piotra Zielińskiego i kontra. Kończył ją Jordi Alba, który oddał strzał prawą(!) nogą i zachował się niczym rasowy napastnik. Chwilę później Frenkie De Jong strzelił pięknego gola na 2:0. Holender rozgrywał prawdziwą symfonię i został wybrany MVP meczu.

Do przerwy trafili jeszcze Lorenzo Insigne z rzutu karnego, po głupim karnym sprokurowanym przez Marca Andre ter Stegena. Przed gwizdkiem strzelił Gerard Pique, a po przerwie kapitalną akcje zakończył Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk zakończył akcje, w której Blaugrana wykonała kilkadziesiąt podań, a kolejne były kwitowane gromkim „ole” z sektora gości.

Z każdą minutą przewaga Katalończyków rosła, ale już kolejnych goli nie było. Tego strzelili gospodarze. Matteo Politano wykorzystał błąd Nico Gonzaleza i zamknął wynik meczu. 2:4 oznacza awans Barcelony do 1/8 finału. Xavi i spółka jutro poznają kolejnego przeciwnika.

Napoli – Barcelona 2:4 (1:3)