Nieoficjalnie: Przemysław Tytoń podpisze kontrakt z Ajaksem Amsterdam
07.03.2022

Przemysław Tytoń wraca do gry w Europie i to w wielkim stylu. Polski bramkarz, którego kontrakt z FC Cincinnati dobiegł w końca w ostatnim czasie podpisze kontrakt z Ajaksem Amsterdam. 

Wraz z końcem ubiegłego roku umowa Przemysława Tytonia z amerykańskim FC Cincinnati dobiegła końca. Klub nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z polski bramkarzem i ten od 1 stycznia 2022 roku pozostaje wolnym zawodnikiem. Spekulowało się o możliwym powrocie do PKO BP Ekstraklasy, jednak kierunek obrany przez Tytonia wydaje się być o wiele bardziej imponujący.

Ajax potrzebuje zmiennika

Usługami Polaka zainteresowany okazał się być Ajax Amsterdam, który w obliczu kontuzji drugiego i trzeciego bramkarza potrzebuje zmiennika dla Andre Onany. W razie kontuzji Kameruńczyka Erik ten Haag miałby spory problem z obsadą bramki, a jedynym wyborem pozostałby wówczas 17-letni Charlie Setford. Trener Ajaksu uznał, że doświadczony Polak będzie w tej kryzysowej sytuacji najlepszym wyborem.

Przemysław Tytoń i Erik ten Hag znają się jeszcze z czasów pracy tego drugiego w PSV Eindhoven. W sezonie 2011/12, gdy Tytoń był bramkarzem holenderskiego klubu, ten Hag pełnił tam obowiązki asystenta pierwszego trenera.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO