Dani Pacecho piłkarzem Górnika Zabrze!

11.03.2022

Okienko transferowe w Polsce zostało już zamknięte wraz z początkiem marca, ale kluby cały czas mogą kontraktować walonych zawodników. Z takiej okazji skorzystał Górnik Zabrze, który w czwartek pozyskał Daniego Pacecho.

Dani Pacecho to napastnik, który od początku lutego bieżącego roku pozostawał bez klubu. Wówczas rozstał się z cypryjskim Arisem Limassol. Wcześniej Hiszpan występował w takich zespołach, jak Getafe, Malaga czy Real Betis. Pacecho jest wychowankiem Barcelony, którą opuścił w wieku 16 lat, gdy przeniósł się do akademii Liverpoolu. W 2010 roku snajper zdobył mistrzostwo Europy do lat 19.

Transfer do Górnika Zabrze

Górnik Zabrze był jednym z tych klubów, które nie zaszalały w zimowym okienku transferowym. Co więcej, z zespołu odszedł Jesus Jimenez, jedna z gwiazd drużyny. Trener 14-krotnych mistrzów Polski, Jan Urban przyznał w jednym z wywiadów, że „wkrótce może mieć problem ze złożeniem meczowej osiemnastki”.

Teraz klub skorzystał z opcji pozyskania 31-letniego Pacecho. Napastnik podpisał umowę do końca obecnego sezonu z możliwością jej przedłużenia.