Euro U21 nie dla reprezentacji Polski! Porażka z Niemcami i trzecie miejsce w grupie
07.06.2022

Niestety, biało-czerwoni nie pojadą na przyszłoroczny turniej w Gruzji i Rumunii. Reprezentacja Polski U21 przegrała w Łodzi z Niemcami 1:2. To oznacza, że drużyna Macieja Stolarczyka zajęła trzecie miejsce w grupie i zakończyła eliminacje. Nasi zachodni sąsiedzi już wcześniej wygrali grupę, a Polaków na ostatniej prostej wyprzedził Izrael, który zagra w barażach.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Na 1:0 trafił młody piłkarz Borussii Dortmund – Youssoufa Moukoko w 25. minucie meczu. Wtedy sytuacja Polaków mocno się skomplikowała. Potrzebowaliśmy dwóch goli, bowiem Izrael już wtedy prowadził 2:0 z San Marino. Tylko zwycięstwo – zgodnie z przewidywaniami – nas mogło uratować i zaprowadzić do baraży. Nadzieje w serca kibiców wlał Bartosz Białek celną główką na 1:1. Niestety to było maksimum, na które było stać naszych młodych piłkarzy. W końcówce drugiego gola strzelił Moukoko kompletnie ośmieszając polską defensywę.

Porażka z Niemcami oznacza, że biało-czerwoni ani nie zagrają w barażach o Euro U21, ani nie mają szans na awans na turniej olimpijski w Paryżu. Niestety, naszym piłkarzom zabrakło punktu, czyli lepszych wyników w dwumeczach z Izraelem czy Węgrami. Tam kadra Macieja Stolarczyka zgarnęła ledwie 3 na 12 możliwych punktów, nie wygrywając ani jednego z czterech spotkań.

Polska U21 – Niemcy U21 1:2 (1:1)
Białek 35′ – Moukoko 25′, 85′