Joe Cole podjął decyzję. Anglik żegna się z piłką
13.11.2018

Trzy mistrzostwa Premier League, trzy triumfy w Pucharze Anglii, do tego dwukrotny zwycięzca Pucharu Ligi Angielskiej – z takim dorobkiem Joe Cole postanowił zakończyć karierę. Angielski pomocnik w wieku 37 lat żegna się z piłką.

Bez wątpienia największe sukcesy Cole osiągał z londyńską Chelsea. Wszystkie wspomniane puchary piłkarz wygrał właśnie z tą drużyną. Swoje pierwsze kroki Joe stawiał w młodzieżowej drużynie West Hamu. Następnie, przez pięć lat występował w pierwszej ekipie „Młotów”, gdzie zaliczył ponad sto występów w lidze, strzelając łącznie 10 bramek.

Jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym dniem w karierze Joe Cole był 6 sierpnia 2003 roku. W tym właśnie dniu transfer piłkarza do Chelsea został oficjalnie zatwierdzony. Analizując kilkanaście sezonów „The Blues”, trzeba stwierdzić, że Cole nie mógł sobie wybrać lepszego momentu na transfer do londyńskiej ekipy. Rok później, już pod wodzą Jose Mourinho, Chelsea rozpoczęła swój marsz po dwa triumfy w Premier League. Kluczową rolę w tych sezonach odegrał angielski pomocnik. Joe Cole zaliczył ponad 60 występów w lidze, strzelając przy tym 16 bramek.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Był to także najlepszy okres gry Cole’a dla „The Blues”. Choć Joe przebywał jeszcze w Londynie przez cztery kolejne sezony, to Anglik nie wyrównał już swoich statystyk dotyczących liczby strzelonych bramek przez jeden sezon.

W 2010 roku zawodnik przeniósł się do Liverpoolu. Po sezonie 2010/2011, Cole spędził jeden sezon na wypożyczeniu w Lille. Pobyt w Ligue 1 był ostatnim takim momentem w karierze Anglika, gdzie Joe Cole odgrywał naprawdę istotną rolę w europejskiej drużynie. Po kilku latach spędzonych w West Hamie czy Aston Villi, Cole postanowił spróbować swoich sił w USL.

Śmiało można powiedzieć, że wybór amerykańskiej ligi na zakończenie swojej barwnej kariery był bardzo dobrą decyzją. Anglik rozegrał dla Tampa Bay Rowdies łącznie 86 spotkań, w których strzelił 20 bramek i zaliczył 7 asyst.

Swój ostatni mecz w karierze, Joe Cole rozegrał 14 października. W tym dniu Tampa podejmowała na wyjeździe Bethlehem Steel. Były pomocnik m.in. Chelsea spędził na boisku 4 minuty.

Większość kibiców Premier League zapamięta Cole’a przede wszystkim z występów dla „The Blues”. Bez wątpienia można stwierdzić, że Joe przez lata swojej kariery odcisnął niesamowite piętno na angielskiej piłce.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO