Wojciech Szczęsny kontuzjowany. Polski bramkarz opuści początek sezonu

09.08.2022

Juventus wydał oświadczenie w sprawie urazu, którego Wojciech Szczęsny nabawił się w niedzielnym meczu z Atletico Madryt.

„Stara Dama” uległa ekipie Diego Simeone aż 0:4 i bezpośrednio po zakończeniu spotkania powodów do optymizmu było naprawdę niewiele. Jednym z jaśniejszych punktów swojej drużyny był właśnie Wojciech Szczęsny, któremu „La Gazetta dello Sport” wystawiła najwyższą notę spośród wszystkich piłkarzy Juventusu. Polski golkiper zagrał 45 minut, wpuścił dwa gole i obronił rzut karny wykonywany przez Joao Felixa. Na tym jednak koniec dobrych wieści.

Szczęsny opuści początek sezonu

Pod koniec pierwsze połowy Szczęsny zaczął odczuwać dyskomfort w okolicy lewego uda. Polak został zmieniony w przerwie, a wykonane badania wskazują na uszkodzenie mięśnia przywodziciela. „Stara Dama” poinformowała w oficjalnym komunikacie, że uraz wyłączy polskiego golkipera z gry.

Juventus spodziewa się, że Wojciech Szczęsny będzie gotowy do powrotu na murawę za około 20 dni. Oznacza to, że Polak na pewno opuści dwie pierwsze kolejki Serie A.