Premier League odwołuje weekendową kolejkę po śmierci królowej Elżbiety II

09.09.2022

W czwartek wieczorem dotarła informacja z Buckingham Palace o śmierci królowej Elżbiety II. Dzisiaj już wiemy, że Premier League odwołało najbliższą, weekendową kolejkę.

Dzisiaj w południe doszło do spotkania klubów Premier League. Już od wczoraj dochodziły pogłoski o możliwym odwołaniu dziesięciu spotkań 10. kolejki. Warto dodać, że brytyjski rząd nie naciskał na władze ligi w sprawie odwołania kolejki. Jednak spółka zarządzająca rozgrywkami sama wyszła przed szereg i zdecydowała o odwołaniu wszystkich weekendowych gier.

Warto dodać, że to nie musi być koniec. Już za kilka dni odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II. W związku z tym możliwe jest, że następna kolejka – 8. runda spotkań – także zostanie odwołana. Po drodze jednak angielskie kluby zagrały wczoraj w europejskich pucharach i podobnie będzie w przyszłym tygodniu. W ramach Ligi Mistrzów domowe spotkania zagrają Liverpool, Chelsea, Manchester City czy Rangersi, a w czwartek Arsenal będzie podejmował PSV w Lidze Europy. Te spotkania pozostają w gestii UEFA i trudno spodziewać się, by europejska centrala miała je odwołać, przy tak napiętym kalendarzu.

Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat, po ponad 70. latach panowania na Brytyjskim tronie. Jej następcą został syn, dotychczas książe Karol.