Dla kogo Złota Piłka? „Marca” ujawnia wyniki plebiscytu

17.10.2022

Kto w poniedziałkowy wieczór zostanie nagrodzony Złotą Piłką? Dziennikarze i eksperci od dawna mają swojego faworyta, którym jest Karim Benzema. Jeszcze w niedzielę swoje przewidywania co do wyników plebiscytu przedstawiła hiszpańska „Marca”. 

Hiszpański dziennik nie pozostawia złudzeń i ujawnia, że Złota Piłka trafi w ręce Karima Benzemy. Biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia medialne, nie jest to zbyt duża niespodzianka. O wiele ciekawiej wygląda to natomiast w przypadku innych plebiscytów, których wyniki również ujawniła „Marca”.

Będą niespodzianki?

Okazuje się bowiem, że trofeum Jaszyna, dla najlepszego bramkarza, odbierze w poniedziałek klubowy kolega Benzemy – Thibaut Courtois, co oznacza, że przynajmniej dwie statuetki trafią w ręce piłkarzy Realu.

FC Barcelona również nie zostanie jednak z niczym, ponieważ, według informacji hiszpańskiego dziennika, trofeum Kopa dla najlepszego młodego piłkarza trafi w ręce Gaviego. Ta informacja wywołała zdecydowanie najwięcej kontrowersji, gdyż według wcześniejszych przewidywań, piłkarz „Dumy Katalonii” nie był zdecydowanym faworytem plebiscytu.