UEFA ukarze Manchester City? „Wkrótce poznacie naszą decyzję”
04.12.2018

Już niebawem poznamy decyzję odnośnie łamania zasad Financial Fair Play przez Manchester City. Aleksander Ceferin, prezydent UEFA, przyznał, że sprawa jest bliska rozwiązania.

Cały proces badawczy rozpoczął się po opublikowaniu materiałów przez dziennikarzy „Der Spiegel”. Niemieccy żurnaliści odkryli, że „Obywatele” wraz z PSG nie stosowali się poprawnie do finansowych zasad europejskiej federacji. Główne zarzuty dotyczyły zawyżania dochodów ze środków sponsorskich. Trzy tygodnie temu Ceferin stwierdził, że sprawa zostanie zbadana. Po jego ostatnich słowach w Dublinie, na decyzję być może nie będziemy musieli już długo czekać.

– Nadal oceniamy sytuację. Mamy niezależny organ, który nad tym pracuje. Wkrótce poznacie odpowiedź na pytanie, co stanie się w tym konkretnym przypadku.

Przypomnijmy, że problemy klubu z Etihad Stadium z FFP rozpoczęły się już w 2014 roku. Wówczas Anglikom udało się wyjść cało z opresji po akceptacji grzywny w wysokości 49 milionów funtów. Czy i tym razem będzie podobnie?

Ostatnim klubem, który został wyeliminowany z gry w europejskich pucharów był Galatasaray. Turecki zespół otrzymał banicję na zaledwie jeden sezon.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!