Pele boleśnie skrytykował Messiego
06.12.2018

Dla pewnych osób, na przykład Ernesto Vaverde, piąte miejsce w rankingu „France Football” dla Leo Messiego jest pewnym absurdem. Nie zgadza się z tym jednak między innymi Pele. Brazylijczyk dość brutalnie skrytykował Argentyńczyka, nazywając go piłkarzem jednowymiarowym.

Trzykrotny zdobywca mistrzostwa świata ocenił, że napastnika Barcelony w żaden sposób nie można porównać z jego osobą, kiedy występował na piłkarskich boiskach. Pele w wywiadzie dla brazylijskiej telewizji wypalił, iż Messi nie potrafi wykorzystywać w grze obu nóg, a także nie nabył umiejętności gry w powietrzu.

– Jak można dokonać porównania między piłkarzem, który posiada świetne wykończenie lewą i prawą nogą, podczas gdy ten drugi nabył tylko jedną z tych umiejętności? Aby porównać kogokolwiek ze mną, musisz postawić piłkarza, który operuje piłką dobrze także w powietrzu.

Brazylijczyk oczywiście jest uważany za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii futbolu. Mimo to, w tej opinii jednak stanowczo się zagalopował. Takie komentarze mogą wywołać pewną konsternację, ponieważ 31-latek niejednokrotnie potwierdził swoją wszechstronność. Niech przykładem będzie rozbicie jego pierwszych stu bramek w europejskich pucharach.

fot: Opta Jose, Twitter
fot: Opta Jose, Twitter

Dla 78-letniej legendy warto przypomnieć także jeszcze jeden moment w karierze reprezentanta Argentyny.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!