Agent zabrał głos odnośnie przyszłości Mourinho
07.12.2018

Jose Mourinho znajduje się pod coraz większą presją po ostatnich wynikach Manchesteru United. Mimo to Jorge Mendes, agent Portugalczyka, stwierdził, że jego klient nadal jest skupiony na pracy przy Old Trafford.

– Pojawia się dużo plotek o wyjeździe Mourinho z Manchesteru United. To zupełna nieprawda. Jose jest bardzo szczęśliwy w tym klubie, a władze drużyny to odzwierciedlają. Jego kontrakt jest długoterminowy i on jest w pełni oddany, aby zbudować pewien zwycięski projekt.

Co innego mówią jednak wyniki. „Czerwone Diabły” znajdują się po 1/3 sezonu dopiero na ósmej lokacie w Premier League, przy okazji odpadając z Carabao Cup na wczesnym etapie rozgrywek. Sytuację ratuje awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, lecz zajęcia drugiego miejsca w grupie może przysporzyć drużynie Portugalczyka mocnego rywala w fazie play-off.

Władze United przede wszystkim muszą boleć słabe wyniki w lidze, bowiem po dwuletnim pobycie w Champions League, teraz ponownie mogą wypaść z tych europejskich rozgrywek. To oznacza wielkie straty finansowe dla takiego klubu.

Słowa Mendesa oczywiście nie muszą niczego oznaczać. Równie dobrze po przykładowej przegranej z Fulham, władze ekipy z Old Traford mogą powiedzieć „dość” i zwolnić 55-latka. Jednak czy nowy trener rzeczywiście zdoła uratować jeszcze ten sezon?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!