Rasmus Hojlund głównym celem Manchesteru United

04.07.2023

Manchester United nie zwalnia tempa, po transferze Masona Mounta transferowa karuzela na Old Trafford trwa w najlepsze. Jak informują media na szczycie listy życzeń znalazł się napastnik Atalanty Bergamo, Rasmus Hojlund.

W Manchesterze pilna potrzeba napastnika

Pierwszym transferem Manchesteru United przed startem nowego sezonu został Mason Mount. Oficjalne ogłoszenie Anglika jako nowego piłkarza klubu już niebawem. Teraz nadszedł czas wzmocnić pozycję, która najbardziej kuleje w ekipie United. Pilna potrzeba sprowadzenia snajpera sprawia, że priorytetem stał się Rasmus Hojlund. Manchester United przedstawił już pierwszą oficjalną ofertę Atalancie w wysokości 30 milionów euro. La Dea odrzuciła jednak propozycję klubu z Premier League i domaga się za swojego piłkarza 60-70 milionów euro. Czerwonym Diabłom mocno zależy na sprowadzeniu środkowego napastnika, dlatego klub wróci z kolejną ofertą. Wysoka kwota jest uzasadniona wiekiem piłkarza. Ma on 20 lat a swoim profilem gry oraz siłą fizyczną pasuje do Premier League.

Rasmus Hojlund – sylwetka piłkarza

Hojlund swoją seniorską karierę rozpoczął w FC Kopenhadze, gdzie w 34 spotkaniach strzelił 6 bramek. Następnie w styczniu 2022 roku za 1,95 miliona euro trafił do Sturm Graz. W koszulce zespołu z austriackiej Bundesligi wystąpił 21 razy i zanotował 12 trafień. Latem w sezonie 2022/2023 przeniósł się do Atalanty Bergamo. Klub z Serie A zapłacił za piłkarza 17,2 milionów euro. Na włoskich boiskach zagrał w 34 meczach i strzelił 9 bramek. Duńczyk dla swojej reprezentacji na listę strzelców wpisał się 6 razy w 6 spotkaniach, więc zanotował świetny start. Rasmus Hojlund jest dobrze zbudowanym, szybkim oraz silnym napastnikiem. Piłkarze o takim profilu są cenieni w Premier League, dlatego transfer do ekipy Czerwonych Diabłów wyszedłby wszystkim na dobre.

Fot. PressFocus