Carlo Ancelotti zostanie selekcjonerem reprezentacji Brazylii

05.07.2023

Czas na zmiany w Canarinhos, Carlo Ancelotti po zakończeniu kontraktu w Realu Madryt zostanie selekcjonerem reprezentacji Brazylii. Informację potwierdza prezes związku piłkarskiego mistrzów świata z 2002 roku.

Niemoc Brazylii

Brazylia jest najbardziej utytułowanym krajem na mistrzostwach świata. Aż pięć razy wygrywała mundial, ale ostatnio miało to miejsce w 2002 roku. Od tego czasu Canarinhos nawet nie stanęli na podium i tylko raz doszli do półfinału, choć prawie za każdym razem są wymieniani w gronie faworytów do końcowego triumfu. Podczas mundialu na własnej ziemi przegrali 1:7 z Niemcami, w 2018 roku przegrali z Belgią, a podczas zmagań w Katarze ulegli Chorwacji. Ostatni nieudany mundial poskutkował zwolnieniem Tite, który funkcję selekcjonera sprawował od 2016 roku. Tymczasowym szkoleniowcem został Ramon Menezes. Brazylia chce ściągnąć do siebie klasowego trenera, a wybór padł na Carlos Ancelottiego.

Carlo Ancelotti zmieni Real Madryt na Brazylię

Włoski szkoleniowiec ma poprowadzić reprezentację Brazylii od czerwca 2024. Wtedy to wygasa jego umowa z Real Madryt. Informację miał potwierdzić prezes Brazylijskiego Związku Piłki Nożnej. Carlo Ancelotti obejmie Canarinhos tuż przed ważnym turniejem, jakim jest Copa America. Moim zdaniem jest odpowiednią osobą, która potrafiłaby zarządzać odpowiednio piłkarzami z Brazylii, którzy mają wyjątkowy temperament. To pod jego wodzą najbardziej w Realu Madryt rozwinęli się Vinicius Junior i Rodrygo.

Fot. Pressfocus