PSG odkupiło Xaviego Simonsa

16.07.2023

Jak donoszą media, PSG zdecydowało się wykupić Xaviego Simonsa z PSV za 6 milionów euro. Informację potwierdza holenderski klub, który przyznał, że młody piłkarz opuścił obóz przygotowawczy celem odbycia testów medycznych przed transferem.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Xavi Simons piłkarzem PSG

W niedzielę świat obiegła informacja, że młody holenderski talent – Xavi Simons, wróci do PSG. Zawodnik jest po bardzo dobrym sezonie w barwach PSV Eindhoven, gdzie był wyróżniającą postacią w zespole. W 34 meczach ligowych strzelił aż 19 bramek i zanotował 8 asyst. Zdobył Puchar Holandii, a także Superpuchar Holandii. Nie dziwne więc, że PSG zdecydowało się aktywować klauzulę wykupu wynoszącą jedynie 6 milionów euro. Tak niska kwota spowodowana jest tym, że Simons trafił do PSV za darmo. Holender opuścił obóz treningowy PSV i ma przejść testy medyczne przed transferem do Paris Saint-Germain. Xavi Simons wyceniany jest na 40 milionów euro.

Dwie opcje na Xaviego Simonsa

PSG mocno zbroi się podczas letniego okienka transferowego. Nie brakowało także ofensywnych wzmocnień. Do klubu dołączyli między innymi Marco Asensio i Kang-in Lee. Luis Enrique będzie miał kim rotować w ataku.

Paryżanie przygotowali dwa scenariusze pod Xaviego Simonsa. Jeżeli ktoś z dwójki Mbappe – Neymar odejdzie z Parc des Princes, to Holender zostanie w PSG. W przeciwnym razie młody talent uda się na wypożyczenie, a chętnych klubów nie brakuje.

Fot. Pressfocus