Meksyk wygrał Gold Cup!

17.07.2023

Meksyk w finale Gold Cup pokonał Panamę 1:0. Nasi rywale z mundialu zostali zatem najlepszą reprezentacją Ameryki Północnej i Środkowej. Jedyną bramkę zdobył Santiago Gimenez.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Festiwal niewykorzystanych okazji

Mecz od pierwszych minut miał wysokie tempo. Już kilka chwil po rozpoczęciu gry na prowadzenie mogła wyjść Panama, ale Meksyk zatrzymał obiecującą okazję. W 33. minucie nasi rywale z Mistrzostw Świata w Katarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie zamknął Henry Martin. Po analizie VAR sędzia dopatrzy się jednak spalonego. Meksykowi zależało na zdobyciu prowadzenia przed przerwą, ale szturm został wybroniony przez Panamę.

Zadecydował jeden gol

Początek gry w drugiej połowie także należał do Panamy, ale nie potrafiła wykorzystać żadnej ze stworzonych sobie sytuacji. Po przerwie to underdog był bliższy zdobycia bramki i przeważał przez resztę spotkania. Niewykorzystane sytuacje lubią się jednak mścić. W 88. minucie Meksyk wyprowadził zabójczy kontratak. Santiago Gimenez poradził sobie z rywalem na plecach, zgubił defensywę rywali i ustalił wynik rywalizacji na 1:0.

Piłka nożna staje się coraz bardziej popularna w Ameryce Północnej i Środkowej. Z pewnością Leo Messi także przyczyni się do zwiększenia zainteresowania tym sportem. Argentyńczyk został oficjalnie potwierdzony jako piłkarz Interu Miami.