Viaplay wycofuje się z polskiego rynku

20.07.2023

Viaplay w najnowszym planie strategicznym planuje wiele zmian. Skandynawski operator zakłada między innymi wycofanie się z polskiego rynku. Platforma streamingowa transmitowała między innymi mecze Premier League i Bundesligi, a także F1.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Viaplay zmienia strategię, wycofa się z polskiego rynku

Viaplay w ostatnim czasie zanotował spadek liczby subskrybentów. Platforma streamingowa ogranicza koszty i wycofa się z wielu rynków w tym polskiego. Z powodu nietrafionych inwestycji wycofa się także z rynku krajów bałtyckich, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Viaplay chce się obecnie skupić na rynkach skandynawskich i holenderskich, w których widzi spory potencjał.

OBSTAW KIEDY VIAPLAY WYCOFA SIĘ Z POLSKI

W oświadczeniu możemy przeczytać: „Ogłaszamy dziś nową strategię i plan, który obejmuje między innymi skupienie się na naszych głównych operacjach w Skandynawii, Holandii i Viaplay Select; wdrożenie nowego modelu operacyjnego; zmniejszanie rozmiarów, nawiązywanie współpracy lub wycofywanie się z naszych innych rynków międzynarodowych (…).Nie wszystkie poczynione inwestycje w treści się opłacają i są realizowane w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Ponadto dążenie do wzrostu liczby abonentów odbywało się kosztem wartości, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze umowy partnerskie. Słabość rynków reklamowych i kursów walut to dodatkowe czynniki, z którymi musimy się pogodzić. Założenia ekspansji międzynarodowej, w tym ramy czasowe rentowności, również zostały znacząco przesunięte w przyszłość od czasu rozpoczęcia ekspansji. Działamy szybko, aby sprostać wszystkim tym wyzwaniom.”

Co z transmisjami Viaplay?

Możemy założyć, że Polskę czekają wkrótce wojny o prawa do transmisji. Viaplay w swojej ofercie dysponowało łakomymi kąskami, które przyciągają wielu widzów. Najbardziej popularna była Premier League. Wśród najważniejszych praw do transmisji znajdują się także Bundesliga, Liga Europy, Liga Konferencji, Formuła 1 czy KSW.

OBSTAW KTO PRZEJMIE PRAWA DO PREMIER LEAGUE