“Relacje pomiędzy zawodnikami a trenerami nie były dobre” – Rooney analizuje sytuację United
23.12.2018

Przygoda Wayne’a Rooneya z Manchesterem United dobiegła końca już jakiś czas temu. Mimo to Anglik nadal interesuje się losem swoich dawnych kolegów, którzy zdradzili mu pewne smaczki z szatni „Czerwonych Diabłów”.

Legenda ekipy z Old Trafford obecnie występuje dla DC United. 33-latek jednak ciągle ma na uwadze losy swojego kochanego klubu i jest w stałym kontakcie z wieloma osobami z zespołu. Przemawiając na łamach BT Sport przed pierwszym meczem Ole Gunnara Solskjaera, napastnik zdradził nieco informacji z wewnątrz :

– Tak, musiało się coś zmienić i to była właściwa decyzja. Oczywiście Ole Gunnar otrzymał tylko umowę do końca sezonu, a klub w tym czasie zamierza poszukać nowego menedżera.

– Pozostaję w kontakcie z wieloma ludźmi w klubie i sporo z nimi rozmawiam. Aby odnieść sukces jako klub potrzebujesz wszystkiego – od właściwego sztabu szkoleniowego po piłkarzy. Myślę, że związek między niektórymi pracownikami i niektórymi graczami nie był świetny. Sprowadzenie Solskjaera i Phelana na pewno pomoże zawodnikom. Są w końcu uśmiechnięci i to widać.

United ostatecznie wygrało 5:1 z Cardiff. Po meczu tymczasowy szkoleniowiec United przekazał dziennikarzom, że otrzymał radę od młodszego kolegi:

– Futbol to prosta gra i nie możesz jej komplikować, mając do dyspozycji świetnych piłkarzy. Przyjechałem tutaj w środę i mogłem spędzić z nimi zaledwie dwa dni. Otrzymałem wiadomość od Rooneya, który powiedział mi, żebym dał swobodę zawodnikom. Mieli po prostu dobrze się bawić i być, jak to nazwać, Manchesterem United – stwierdził Norweg.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!