Cezary Kulesza zakończył rozmowy. Czas na wybór selekcjonera!

16.09.2023

Fernando Santos po słabych wynikach został zwolniony z posady selekcjonera naszej reprezentacji narodowej. Cezarku Kulesza odbył spotkania z kandydatami na nowego trenera polskiej kadry. Niebawem powinniśmy poznać nazwisko nowego szkoleniowca Biało-Czerwonych.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Cezary Kulesza zakończył rozmowy z kandydatami na selekcjonera

Fernando Santos w styczniu tego roku został trenerem reprezentacji Polski. Portugalczyk poprowadził Biało-Czerwonych w sześciu meczach. Pod wodzą 68-latka Polacy zanotowali trzy zwycięstwa oraz trzy porażki. Styl gry reprezentacji Polski za kadencji Fernando Santosa nie zachwycał oraz nie było widać progresu w zmaganiach drużyny. Polski Związek Piłki Nożnej po meczach z Wyspami Owczymi i Albanią doszedł do wniosku, że był to najlepszy czas na rozłąkę z Portugalczykiem.

W środę PZPN wydał oficjalny komunikat, że Fernando Santos przestał sprawować funkcje selekcjonera. Po zwolnieniu trenera przyszedł czas na wybór jego następcy. W piątek informowaliśmy, że Cezary Kulesza dobył pierwsze rozmowy z potencjalnym kandydatem na szkoleniowca Biało-Czerwonych. W sobotę prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na swoich mediach społecznościowych podał informację, że zakończył rozmowy z kandydatami na trenera reprezentacji Polski oraz, że nadszedł czas na jego wybór.

Kto ma największe szanse zostać nowym trenerem reprezentacji Polski?

Według notowań bukmacherów największe szanse na zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski mają Marek Papszun i Michał Probierz. Papszun prowadził drużynę Medalików przez 7 lat i osiągnął z nią znakomite wyniki. Szkoleniowiec pozostaje bez pracy od tego lata. Michał Probierz z kolei jest trenerem młodzieżowej drużyny Biało-Czerwonych do lat 21. Jan Urban aktualnie zajmuje stanowisko trenera w Górniku Zabrze. Szkoleniowiec w przeszłości prowadził takie kluby jak: Lech Poznań i Legia Warszawa.

nastepca santosa