Jan Urban skomentował pogłoski łączące go z reprezentacją

18.09.2023

Fernando Santos został zwolniony z posady trenera reprezentacji Polski. W najbliższym czasie powinniśmy poznać nazwisko nowego szkoleniowca Biało-Czerwonych. Jednym z faworytów to zostania selekcjonerem naszej kadry narodowej jest Jan Urban, który na ostatniej konferencji prasowej odniósł się do spekulacji.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Jan Urban jest jednym z kandydatów na trenera reprezentacji Polski

Fernando Santos poprowadził reprezentację Polski w 6 meczach. Polacy pod wodzą Portugalczyka nie prezentowali się najlepiej. Po meczach z Wyspami Owczymi oraz Albanią prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zwolnieniu 68-latka. Cezary Kulesza odbył rozmowy z trenerami, którzy potencjalnie mają objąć reprezentację Polski. Jednym z kandydatów jest Jan Urban. 61-latek w przeszłości trenował czołowe polskie drużyny takie jak: Lech Poznań, Legia Warszawa czy Śląsk Wrocław. Aktualny szkoleniowiec Górnika Zabrze skomentował pogłoski łączące go z funkcją selekcjonera po ostatnim meczu, wygranym przez Górnik z Ruchem Chorzów 1:0.

Jan Urban został zapytany o możliwość prowadzenia reprezentacji Polski. ,,Ale to tak jak w siatkówce, będą jednocześnie prowadzone reprezentacja i klub” – powiedział żartobliwie trener. ,,Nie poruszajmy już więcej tego tematu i dajmy temu spokój” – dodał.

Szkoleniowiec Górnika Zabrze zdaje sobie sprawę, że dzięki swojemu doświadczeniu w Ekstraklasie jest jednym z poważniejszych nazwisk mających szanse zostać trenerem Biało-Czerwonych. 61-latek zaznacza jednak, że ostateczna decyzja należy do prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy.

,,Jestem jednym z najbardziej doświadczonych trenerów w lidze, który pracował w różnych miejscach, więc to normalne, że moje nazwisko przewija się w kontekście reprezentacji. Decyzję podejmie jednak prezes Kulesza. Ktoś tak już kiedyś powiedział, że reprezentacji się nie odmawia” – skomentował Jan Urban.