Roszady w powołaniach Michała Probierza na mecze reprezentacji

08.10.2023

Michał Probierz przed swoim debiutem na ławce trenerskiej w reprezentacji Polski musi radzić sobie z drobnymi problemami. Kilku piłkarzy Biało-Czerwonych nie będzie mogło wziąć udziału w najbliższym zgrupowaniu z powodu urazów. Wygląda na to, że wiadomo, kto otrzyma powołania za zawodników, którzy wypadki.

Futbolnews baner FB

Problemy Michała Probierza przed debiutem w reprezentacji Polski

Po zwolnieniu Fernando Santosa, Michał Probierz objął stanowisko selekcjonera naszej kadry narodowej. 12 października Biało-Czerwoni zagrają z Wyspami Owczymi. Wtedy to były trener Jagiellonii Białystok oficjalnie zadebiutuje na ławce trenerskiej. Trzy dniu później Polacy zagrają z Mołdawią. Z powodu urazu, w najbliższych meczach nie wystąpi kapitan reprezentacji, Robert Lewandowski. O sporym pechu może mówić również Tymoteusz Puchacz, który w ostatnim meczu 2.Bundesligi zmuszony był zejść z boiska z powodu kontuzji. Z tego powodu gracz Kaiserslautern nie wystąpi w zbliżających się spotkaniach Polski. Media poinformowały, że z gry wypada również Bartłomiej Drągowski, który doznał urazu pleców. Jak donosi dziennikarz Mateusz Borek, w miejsce kontuzjowanego bramkarza powołanie ma otrzymać Marcin Bułka, który jest w znakomitej formie na starcie obecnego sezonu i zbiera dobre recenzje za swoje występy w Nicei.

Z informacji podanych przez portal Meczyki.pl wynika, że Patryk Peda lub Patryk Kun zastąpią kontuzjowanego Tymoteusza Puchacza.

Czy Polska awansuje na EURO 2024?

Przed drużyną Michała Probierza nie najłatwiejsze zadanie. Polacy w swojej grupie eliminacji do EURO 2024 zajmują czwarte miejsce z dorobkiem sześciu pktów na koncie. Pierwsza w reprezentacja w tabeli, Albania ma na koncie dziesięć punktów. Biało-Czerwoni do końca fazy kwalifikacyjnej rozegrają jeszcze trzy mecze. W ostatnim spotkaniu Polska zmierzy się z Czechami.