Robert Lewandowski coraz bliżej powrotu do gry!

17.10.2023

Robert Lewandowski doznał urazu w meczu Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto. Z tego powodu kapitan reprezentacji Polski przegapił starce z Granadą w La Liga oraz zgrupowanie Biało-Czerwonych. Lekarze Dumy Katalonii walczą z czasem, aby piłkarz wyleczył się na El Clasico. Jak informuje dziennikarz Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Lewandowski jest coraz bliżej powrotu na boisko.

Futbolnews baner FB

Czy Robert Lewandowski zdąży wyleczyć uraz do meczu z Realem Madryt?

Lewandowski pozostaje poza boiskiem od październikowego spotkania Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona mierzyła się z FC Porto. Mistrzowie Hiszpanii wygrali tamten mecz 1:0. Niestety z powodu odniesionej kontuzji, meczu nie dokończył kapitan naszej reprezentacji. Początkowe doniesienia sugerowały, że nie jest to poważny uraz i że 35-latek szybko wróci do gry. Jak wykazały jednak badania medyków, kontuzja okazała się o tyle poważna, że Robert Lewandowski wypadnie na około miesiąc.

Jak informuje dziennikarz Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, kapitan reprezentacji Polski jest coraz bliżej powrotu do gry. ,,W poniedziałek Robert Lewandowski ściągnął but ortopedyczny, który usztywniał kontuzjowany staw skokowy” – napisał Włodarczyk. Lekarze Dumy Katalonii walczą z czasem, aby ich napastnik był dostępny na EL Clasico. Mecz odbędzie się 28 października o godzinie 16:15. W przyszłym tygodniu mają nastąpić kluczowe badania, które wykażą, czy Lewy będzie gotowy na starcie.

Jak spisuje się FC Barcelona w obecnym sezonie?

Barcelona w obecnym sezonie spisuje się przyzwoicie. Duma Katalonii zajmuje trzecie miejsce w La Liga z 21. punktami w dorobku. Barca jest liderem w swojej grupie Ligi Mistrzów. W pierwszym starciu Champions League, mistrzowie Hiszpanii pokonali Antwerp 5:0. W drugim meczu z FC Porto. Blaugrana okazała się lepsza od FC Porto 1:0.

Fot. PressFocus