Cavani zakończy piłkarską karierę?
15.01.2019

Koniec kariery w wieku 33 lat? Dla niektórych to pewna przesada, ale Edinson Cavani być może właśnie w taki sposób pożegna się z PSG. Urugwajczyk w wywiadzie dla „Le Parisen” zdradził, że rozpatrzy taki krok po wygaśnięciu jego umowy z Paryżanami.

Obecny kontrakt napastnika wygasa w 2020 roku. Do tej pory w kręgu zainteresowania piłkarzem znajdowało się głównie Napoli, które miało ochotę – o czym informował prezes Neapolitańczyków – tego lata ponownie zakontraktować reprezentanta Urugwaju.

Mimo to Cavani wcale nie musi wracać do Włoch. W ostatniej rozmowie zasugerował bowiem, że być może zakończy karierę na Parc des Princes, kiedy jego kontrakt dobiegnie końca:

– W tej chwili myślę tylko o 2020 roku. Wówczas będę miał 33 lata i nie wiem czy jeszcze mam zamiaru kontynuować po tym swoją karierę. Czy mogę zostać w Paryżu? Oczywiście, ponieważ czuję się tutaj dobrze, ale wszystko będzie zależne od oferty ze strony zarządu.

Emerytura w wieku 33 lat? Patrząc na obecne statystyki Urugwajczyka, póki co trudno nam się tego spodziewać. Oczywiście nie wiemy, co będzie za jakiś czas, ale w tej chwili Cavani nadal jest uważany za jednego z najlepszych napastników świata.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO