Spełnia się wymarzona ścieżka Polaków w barażach

19.11.2023

Sobotnie mecze eliminacji Euro 2024 były dla Polaków bardzo korzystne. Wyniki ułożyły się tak, jakbyśmy mogli to sobie wymarzyć i dzięki temu na ten moment, naszym przeciwnikiem w półfinale byłaby Estonia.

Futbolnews baner FB

Ścieżka barażowa układa się pod nas

Sobotnie mecze nie przyniosły niespodzianek. Remis Walii z Armenią sprawił, że Chorwacja awansowała na drugie miejsce w grupie D i na razie nie musimy obawiać się tego, że trafimy na nią w barażach.

Na ten moment nasza reprezentacja trafiłaby w półfinale na Estonię. W finale trafilibyśmy za to na zwycięzcę meczu Walia – Finlandia/Ukraina/Islandia. Jest to też najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Brak awansu Czechów sprawia, że zagramy z naszymi sąsiadami w półfinale. Doszłoby wówczas do kuriozalnej sytuacji, przegrywając mecze o awans z Czechami w eliminacjach, trafilibyśmy na nich w barażach.

Jest też szansa, że zmierzymy się na tym etapie już z Włochami. Musiałoby jednak dojść do sytuacji, kiedy awansują Czesi, a trzecie miejsca w swoich grupach zajmą Włochy i Chorwacja.

Z kim Polska może zagrać w półfinale baraży?

Polska ma zatem kilku potencjalnych rywali w półfinale baraży. Najbardziej prawdopodobnym jest Estonia. Przy bardziej sensacyjnych rozstrzygnięciach w pozostałych grupach, nasza kadra może trafić także na: Walię, Czechy, Włochy albo z dywizji B w Lidze Narodów.