Piotr Zieliński został zmuszony opuścić zgrupowanie reprezentacji

19.11.2023

Piotr Zieliński nie zagrał w ostatnim meczu reprezentacji Polski przeciwko Czechom. Pomocnik przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Jak poinformował oficjalny profil kadry Biało-Czerwonych, zawodnik Napoli opuścił zgrupowanie i udał się do swojego klubu, ponieważ zdiagnozowano u niego chorobę.

Futbolnews baner FB

Piotr Zieliński opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski

Piotr Zieliński pod nieobecność Roberta Lewandowskiego w meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią przejął obowiązki kapitana reprezentacji Polski. Podczas piątkowego meczu z Czechami, 29-latek przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Taki wybór trenera jest uzasadniony chorobą jakiej nabawił się piłkarz Napoli. Zieliński zachorował bowiem na anginę. Pomimo podjętego leczenia, stan pomocnika nie poprawił się i nie mógłby brać udziału w treningach oraz wystąpić we wtorkowym towarzyskim meczu przeciwko Łotwie. Z racji takiego stanu rzeczy, 29-latek opuścił zgrupowanie kadry i udał się z powrotem do swojego klubu, o czym dowiedzieliśmy się z komunikatu polskiej drużyny.

,,Piotr Zieliński z powodu choroby opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. Lekarz reprezentacji Polski zdiagnozował u zawodnika anginę. Pomimo niezwłocznego podjęcia leczenia stan piłkarza nie poprawił się na tyle, aby mógł brać udział w treningach i wtorkowym meczu. W związku z tym Piotr Zieliński wrócił do klubu” – mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Niestety dla naszej reprezentacji, po remisie z Czechami nie mamy już szans na awans poprzez eliminację Euro 2024. Polska zajęła trzecie miejsce z jedenastoma punktami na koncie. Teraz jedyną drogą dzięki której Biało-Czerwoni mogą zakwalifikować się na turniej są baraże. Wiele wskazuje na to, że naszymi rywalami w barażach, byłaby reprezentacja Estonii. Taki przeciwnik byłby na na pewno jednym z łatwiejszych, aby móc zagrać na Euro 2024.

Fot. PressFocus