Ile zarobią Raków i Legia za awans do fazy pucharowej?

01.12.2023

Po czwartkowych spotkaniach fazy grupowej Ligi Europy i Ligi Konferencji dwa polskie kluby mają szanse na grę w 1/16 finału tych drugich rozgrywek. Awans wiązać się będzie z nagrodą finansową. Ile zarobią Raków i Legia za wyjście z grupy w europejskich pucharach?

Futbolnews baner FB

Ile zarobią Raków i Legia za awans?

Gra w europejskich pucharach to nie tylko prestiż, ale także duże pieniądze dla klubu. Po przedostatniej kolejce Ligi Europy i Ligi Konferencji, obaj nasi reprezentanci mają szanse na awans do fazy pucharowej LKE.

Sprawdź co musi się stać, aby Raków i Legia awansowały do fazy pucharowej.

Już sam awans do fazy pucharowej i gra w niej wzbogaciła Raków i Legię. Za czwartkową wygraną ze Sturmem Graz, Raków otrzymał 630 tysięcy euro.

Legia Warszawa za zajęcie drugiego miejsca w grupie otrzyma 325 tysięcy euro, a za awans do 1/16 finału 300 tysięcy euro. Wojskowi wciąż mają teoretyczne szanse na wyjście z grupy E z pierwszego miejsca. Musieliby pokonać AZ Alkmaar i liczyć na porażkę Aston Villi ze Zrinjski, a także liczyć na lepszy bilans bramek od klubu z Premier League. Nagroda wzrosłaby wówczas dwukrotnie. Za zajęcie pierwszego miejsca w grupie otrzymałaby 650 tysięcy euro, a za awans do 1/8 finału 600 tysięcy euro.

Raków nie ma już szans na zajęcie drugiego miejsca w grupie. Na wiosnę zagra zatem co najwyżej w Lidze Konferencji. Za awans do 1/16 finału Ligi Konferencji otrzyma 300 tysięcy euro.