Arsenal nadal walczy o wzmocnienia. Ivan Perisic trafi do Londynu?
26.01.2019

Analizując konferencje prasowe Unaia Emery’ego, można odnieść wrażenie, że Arsenal stoi przed bardzo trudnym zadaniem. Londyński klub nie może pozwolić sobie na transfer definitywny w trakcie zimowego okna. W związku z tym, “Kanonierzy” starają się wypożyczyć jednego z piłkarzy. Ivan Perisic to kolejny zawodnik, który jest w kręgu zainteresowań Arsenalu. 

Chorwat rozgrywa kolejny sezon, w którym jest istotnym elementem w układance trenera Interu. Perisic wystąpił w osiemnastu ligowych spotkaniach, notując trzy trafienia oraz dwie asysty. Do tych statystyk dochodzą mecze w Lidze Mistrzów oraz Pucharze Włoch. Łącznie dwadzieścia pięć meczów, na które przekładają się trzy gole i pięć asyst.

Zawodnik włoskiego klubu po raz kolejny jest przymierzany do zespołu z Premier League. Jakiś czas temu o 29-latka starali się przedstawiciele Manchesteru United. Obie strony nie mogły jednak dojść do porozumienia w kontekście kwoty odstępnego. Tym razem po ofensywnego piłkarza zgłasza się Arsenal. “Kanonierzy” ze względu na stanowisko zarządu, nie mogą pozwolić sobie na transfer definitywny w trwającym oknie. Dlatego też, londyński zespół chciałby wypożyczyć Ivana z opcją wykupu, która wynosiłaby 35 milionów funtów.

Taką informację podał David Ornstein. Dziennikarz BBC zaznaczył również, że Ivan Perisic chętnie spróbowałby swoich siły na Wyspach. Wszystko zatem zależy od postawy przedstawicieli Interu. Jeśli Chorwat dostałby zielone światło od zarządu, to cała transakcja może się udać.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!