Guardiola wskazuje trzy najlepsze kluby. „Do nich musimy dążyć”
28.01.2019

Manchester City pokonał we wczorajszym spotkaniu Burnley. To oznacza, że „Obywatele” nadal walczą o zwycięstwo we wszystkich czterech rozgrywkach. Według Hiszpana taki obrót wydarzeń powinien być codziennością dla jego klubu.

– Dla mnie konkurencyjność we wszystkich rozgrywkach jest bardzo ważne. Mówiłem wiele razy, kto jest najlepszym zespołem w ostatniej dekadzie: Juventus, Bayern Monachium, Barcelona. To są trzy najlepsze drużyny w Europie. Dlaczego? Ponieważ co sezon wygrywają ligę i zdobywają puchary.

– Nie możemy się do nich zbliżyć, ponieważ to bardzo trudne. Musimy ich jednak naśladować, dążyć do tego, aby walczyć w każdych rozgrywkach jak najdłużej. Czasami masz szczęście, czasami jednak nie. To sprawia, że ​​stajesz się lepszym zespołem i lepszym klubem.

City traci obecnie do Liverpoolu cztery punkty w ligowej tabeli. Z kolei w Champions League już w lutym ekipa Guardioli stanie w szranki z Schalke. Jeśli natomiast chodzi o krajowe puchary – przed ekipą z Etihad finał Carabao Cup z Chelsea, który odbędzie się 24 lutego.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO