Leszek Ojrzyński może zostać trenerem Górniku Łęczna

26.12.2023

Górnik Łęczna zanotował przyzwoity start sezonu 2023/24. Górnicy w ostatnim czasie notowali jednak nie najlepszy czas. Drużyna w lidze nie potrafiła znaleźć recepty na zwycięstwo od czterech spotkań. W grudniu ze stanowiska trenera został zwolniony Ireneusz Mamrot. Jak informuje portal ”Meczyki.pl”, Leszek Ojrzyński przymierzany jest jako następca byłego już szkoleniowca klubu z Łęcznej.

Leszek Ojrzyński może zostać trenerem Górnika Łęczna

Górnik Łęczna zanotował bardzo dobry start obecnego sezonu. Zespół z Łęcznej był niepokonany w pierwszych 12 meczach w Fortunie 1. Lidze i wydawało się, że będzie bił się o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Po pierwszej porażce w lidze z Bruk-Bertem Termalicą, coś się jednak zepsuło i drużyna zanotowała znaczny zjazd formy. Po wspomnianej porażce, zespół w pięciu następnych meczach wygrał zaledwie jedno spotkanie. Cztery ostatnie mecze kończyły się dwoma porażkami i dwoma remisami. W grudniu dość niespodziewanie ze stanowiska trenera został zwolniony dotychczasowy szkoleniowiec, Ireneusz Mamrot.

Z informacji podanych przez portal ”Meczyki.pl” wynika, że następcą Ireneusza Mamrota może zostać były szkoleniowiec Korony Kielce, Leszek Ojrzyński. Oprócz 51-latka rozmowy z Górnikiem Łęczna prowadzą również Pavol Stano oraz Jarosław Skrobacz.

Leszek Ojrzyński byłby bez wątpienia mocnym nazwiskiem na ławce trenerskiej klubu Fortuny 1. Ligi. 51-latek w przeszłości trenował zespoły takie jak: Korona Kielce, Górnik Zabrze, Wisła Płock oraz Stal Mielec, tak więc ekipy występujące na najwyższym poziomem rozgrywkowym w Polsce. Największe sukcesy w swojej trenerskiej karierze, Leszek Ojrzyński osiągał jednak wraz z Arką Gdynią. W sezonie 2016/17 wraz z Arkowcami sięgnął po Puchar Polski, a tuż na początku następnych rozgrywek zwyciężył w Superpucharze Polski.

Fot. PressFocus