Zamiast Ligue 1, Super Lig. Shinji Kagawa wypożyczony do Besiktasu!
01.02.2019

Pod koniec stycznia ważyły się losy Shinjiego Kagawy. Według doniesień mediów, Japończyk miał trafić na wypożyczenie do Monaco. Ostatecznie, kierunek zawodnika Borussii jest zupełnie inny. 29-latek spędził drugą część sezonu w Besiktasie. 

Trudno powiedzieć, że Shinji Kagawa w obecnym sezonie odgrywał jakąkolwiek rolę w niemieckim zespole. Pomocnik rozegrał raptem dwa spotkania w lidze, przy czym oba te mecze miały miejsce pod koniec września. Od tego momentu, Japończyk wystąpił tylko w jednej pucharowej rywalizacji oraz dwóch spotkaniach towarzyskich.

Nikt nie widział zatem większego sensu, by piłkarz dalej przebywał w Dortmundzie. Żaden klub nie chciał jednak zdecydować się na wykupienie pomocnika, dlatego w grę wchodziło jedynie wypożyczenie. Tutaj główna opcja pojawiła się z Ligue 1. Przez dłuższy czas, Shinji był łączony z przenosinami do Monaco. Na ostatniej prostej byliśmy świadkami obrotu spraw.

Po piłkarza zgłosili się przedstawiciele Besiktasu i to właśnie w tym zespole, 29-latek spędzi resztę sezonu. Turecka drużyna zajmuje obecnie szóste miejsce w Super Lig ze stratą jedenastu punktów do lidera, Basaksehiru.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO