Kolejni niezadowoleni z pobytu w Arabii Saudyjskiej

22.01.2024

Kolejni niezadowoleni z pobytu w Arabii Saudyjskiej. W ostatnim czasie nastroje wokół ligi saudyjskiej zmieniają się jak w kalejdoskopie. Po jednej stronie barykady mamy zawodników, którzy są zadowoleni z pobytu w Arabii, np. Sadio Mane czy Cristiano Ronaldo, zaś po drugiej tych, którzy najchętniej w trybie natychmiastowym chcieliby wrócić do Europy.

Piłka nożna w Arabii Saudyjskiej została zdominowana w ubiegłym tygodniu przez dwie sytuacje. Pierwszą z nich był pierwszy „odwrót” od tamtejszej ligi. Jordan Henderson po półrocznym pobycie w Al-Ettifaq FC zdecydował się wrócić do Europy. Były kapitan Liverpoolu zasilił szeregi pogrążonego w kryzysie Ajaksu Amsterdam.

Zupełnie na innym biegunie wydaje się znajdować Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, który jest pewnego rodzaju pionierem gigantycznych transferów przeprowadzanych przez Saudyjczyków, w wywiadzie udzielonym w ramach gali Globe Soccer Award stwierdził, że liga saudyjska prezentuje już lepszy poziom niż francuska Ligue 1. Trudno dziwić się podejściu mistrza Europy z 2016 roku, bowiem radzi on sobie na tamtejszych boiskach znakomicie.

Kolejni niezadowoleni z pobytu w Arabii Saudyjskiej

Wydaje się, że odejście Hendersona, a także sytuacja Karima Benzemy spowodowały swojego rodzaju efekt lawiny. Piłkarze zabierają głos i narzekają na warunki Saudi Pro League. Kolejni niezadowoleni z pobytu w Arabii Saudyjskiej to prawdopodobnie kwestia czasu. W rozmowie z ESPN Aymeric Laporte narzekał na warunki, które panują zarówno w kraju jak i klubie. Opowiada:

Bądźmy szczerzy: wielu z nas przyjechało do Arabii Saudyjskiej nie tylko ze względu finansowych. Jesteśmy zadowoleni z pieniędzy, ale ja szukam czegoś więcej. Chodzi mi o jakość życia. Spodziewałem się czegoś innego. Każdego dnia spędzam trzy godziny w samochodzie.

Nie trzeba było długo czekać na następnego piłkarza niezadowolonego ze swojej sytuacji. Sergej Milinković–Savić przez lata był jednym z pomocników pożądanych przez największe kluby Europy. Ostatecznie serbska gwiazda Lazio zasiliła szeregi Al-Hilal. Sam piłkarz spotkał się ostatnio ze swoimi dawnymi kolegami przy okazji półfinału Superpucharu Włoch, w którym Lazio przegrało z Interem 0:3.

Bardzo tęsknię. Chciałbym wrócić do Włoch, do Lazio.

Tak miał powiedzieć podczas pożegnania na lotnisku, zgodnie z informacją podaną przez „Il Messaggero”. Czy taki stan rzeczy zwiastuje masowy exodus gwiazd do Europy? Z całą pewnością sporo może się jeszcze wydarzyć w trwającym okienku. Warto jednak wspomnieć, że oprócz Ronaldo są inni zwolennicy gry w Arabii Saudyjskiej, czego przykładem jest Sadio Mane. Senegalczyk stanął ostatnio w obronie rozgrywek. Kolejni niezadowoleni z pobytu w Arabii Saudyjskiej na pewno jednak jeszcze zabiorą głos.

Fot. PressFocus